Τα Χριστούγεννα του κυρ-Αλέξανδρου στην Πειραματική Σκηνή της Ν.Ιωνίας

Τη Δευτέρα 21-12-2015 η Λέσχη Ανάγνωσης του σχολείου μας παρακολούθησε τη θεατρική παράσταση « ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΤΟΥ ΚΥΡ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ». Παιδιά από το θεατρικό εργαστήρι της πειραματικής σκηνής , μαθητές δημοτικού μέχρι και λυκείου ζωντάνεψαν χριστουγεννιάτικα διηγήματα του Α. Παπαδιαμάντη. Φύγαμε ενθουσιασμένες και με την ψυχή μας γεμάτη αγαλλίαση. Οι παραστάσεις της Πειραματικής Σκηνής είναι πάντα φροντισμένες , ποιοτικές και με ιερή προσήλωση στα κείμενα των δημιουργών.

Συγχαρητήρια στην Άννα- Ρόουζ Κουθουρίδου για το ρόλο της Ζερμπινιώς από τη Σταχομαζώχτρα. Εκτός από Σελιδοφάγος είναι και άξια ηθοποιός. Συγχαρητήρια επίσης στις μαθήτριες του σχολείου μας Ζωή Βαϊτση ( Πατρώνα) και Αλεξάνδρα Κουθουρίδου που επίσης συμμετείχαν στην παράσταση.

peiramatiki skini

Friday, 03 Μαϊος 2024