Βραβείο στις Βιβλιοδρομίες 2022

Την Παρασκευή 16- 12-2022 στην αίθουσα εκδηλώσεων του μουσείου Μπενάκη στην Αθήνα βραβεύτηκαν οι μαθητές που  διακρίθηκαν στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Ανάγνωσης Παιδικού λογοτεχνικού Βιβλίου, τις Βιβλιοδρομίες 2022, με θέμα " 100 χρόνια από τη Μικρασιατική καταστροφή".
Στην πρώτη θέση βρέθηκε η ομάδα της περσινής Ε΄τάξης του σχολείου μας. Η ομάδα αποτελείται από : Τη Ραφαέλα Κυριαζή- Γεωργούση, Την Εβίτα Ντόντου,  τον Αλέξανδρο Γουσουτίδη και τον Παναγιώτη Χαχούδη. Τα παιδιά  με την παρουσία τους και τη βράβευσή τους τίμησαν το σχολείο μας αλλλά και την πόλη μας.

Θερμά Συγχαρητήρια και πολλές ευχές για Καλή Πρόοδο! Και καλή επιτυχία στις Βιβλιοδρομίες 2023 με θέμα την καταστροφή του Περιβάλλοντος.

Sunday, 05 Μαϊος 2024