Εκπαιδευτική επίσκεψη της Γ΄ τάξης στο εργοστάσιο "Παπαδοπούλου"

Την Τετάρτη 9 Οκτωβρίου 2019 οι μαθητές/τριες της Γ΄ τάξης με συνοδούς τη δασκάλα Αποστολία Κιρμιλή, τη μουσικό Παπαβασιλείου Κατερίνα και τον δάσκαλο Τσιμπλούλη Γεράσιμο επισκέφτηκαν το εργοστάσιο "ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ".

Μέσα από ένα άριστο παιδαγωγικό πρόγραμμα τα παιδιά γνώρισαν την ιστορία του μπισκότου, τις ομάδες διατροφής και τον αριθμό γευμάτων που πρέπει καθημερινά να παίρνουν. Επισκέφτηκαν τον χώρο παραγωγής και έπλασαν κουλουράκια. Ως ανταπόδωση της δουλειάς των μαθητών/τριών η εταιρεία θα προσφέρει για τον μήνα Οκτώβριο δωρεάν μπισκότα στο Ειδικό Σχολείο Αγριάς.

Στο τέλος γεύτηκαν μπισκότα, πήραν έπαινο συμμετοχής και μία τσάντα-δώρο με προϊόντα της εταιρείας.

Η Γ1΄ τάξη ανταπέδωσε τη φιλοξενία με ένα θεατρικό δρώμενο και η Γ2΄ με ένα παραμύθι που έγραψε.

Friday, 19 Απρίλιος 2024